PDA

View Full Version : Gdzie Expić?Gdzie i jak Skilować?

Paradias
October 21st, 2007, 15:55
Mam przyjemność założyć ten temat dotyczący KAŻDEJ Tibijskiej profesji...
Artykuł ten bedzie dotyczyć spraw typu :

-Gdzie expować palkiem/sorcem/drutem/knightem na poszczególnych skillach i poszczególnym lev...

-Jaki sorc/druid powinien mieć mlev na danym levelu

-Jakie skille powinien mieć knight/palek na danym levelu

-Gdzie trenować knightem/palkiem

-Gdzie‚ szybko i efektownie zarabiać każdą postacią

-I inne tego typu przyziemne sprawy :)

Zacznijmy może od... Expowania... Każdy (nawet ci najbardziej zacofani w rozwoju) zauważyli z pewnościa mnożące sie tematy dotyczące expa/treningu danymi postaciami...
Ja postaram się to tutaj sprecyzować najlepiej jak potrafie :)
Będe wypisywał dla każdej klasy pokolei na czym ma expić w danym przedziale levelowym. Zacznijmy od sorca/druida :

Sorc/druid 8lev-20lev
No cóż... Niemamy zbyt dużego wyboru jak siedzieć jedynie na trollach (polecam te na wschód od Thais albo te na wschód od Carlin) ewentualnie Swamp Trollach koło Venore.
W tym zakresie levelowym niema sensu iść na nic lepszego gdyż sorc/druid na tych levelach niema zbyt dobre sprzętu ani skilli więc roty czy mino to zbyt wielke marnotracstwo runek i mane dzięki której moglibyśmy robić runki - źródło kasy sorca/druida

Sorc/druid 20lev-30lev
No w tym zakresie levelowym otwierają nam się nowe możliwości huntowania bez runek czyli : roty i mino! :) Roty dają stosunkowo dużo gp za które możemy kupić niezbędne sorcowi/druidowi do życia runki :) Możemy także robić lootbagi i sprzedawać je później NPC'om za nawet niezłe ceny...

Sorc/druid 30lev-50lev
No... Teraz kiedy mamy wystarczająco dużo runek ... Możemy poexpić na czymś co możemy bić właśnie... Z RUNEK :)
Jako doświadczony sorc ;) Polecam miasto minotaurów Mintwallin pod Thais‚ Minotaury pod zamkiem na Senji‚ Hellgate koło AB‚ bądź dla szczęśliwych posiadaczów PACC'a dragi na Edron z DS'em bądź Orciem Leaderem... Jeśli mam być szczery‚ to z Mintwallin można wynieść naprawde duże‚ ciężkie i wiele warte lootbagi które zrekompensują nam pieniądze wydane na runy

Powyżej tych leveli myśle‚ że gracz jest już na tyle doświadczony‚ że sam wie najlepiej na czym może expic ;)

Teraz zajmijmy sie Knightem :)

Knight 8lev-10lev
Cóż... Tak jak w wypadku sorca/druida... Nie pozostaje nam nic innego jak Trolle/Swampy Trolle

Knight 10lev-20lev
Już można zacząć expić na rotach i minosach... Ewnetualnie na zamku w AB ... A jeśli masz juz 4mlev i pare UHów to możesz chodzić na dwarfy/roty/d-soldiery w kopalniach w kazoo :)

Knight 25lev+++
Dwarfy Guardy‚ Guardy‚Guardy‚Guardy...
Ewentualnie hellgate (ghoule‚roty‚bh) noi na wyższych levelach tylko i wyłącznie PoH :)

Hmmm... Może pora na palka? :p

Palek 8lev-20lev
Niema zbyt dużego wyboru... Zresztą tak jak w żadnej innej z klas... Jedynie trolle/swamp trolle

Palek 20lev-40lev
Teraz jak tak udupili palków z tymi GS'ami pozostaje palkom jedynie Hellgate (DS'y‚ ghoule‚BH)‚ Mintwallin tak jak sorce albo dwarfy guardy ;)

Palek 40lev+++
POH‚POH‚POH i jeszcze raz POH...

Teraz... Jak skonczyliśmy temat Exp'a zajmijmy sie innymi rzeczami...Kolejnym punktem jest jakie skille/mlev na dany lev...Prawde mówiąc nieda sie tego dokładniej sprecyzować... Ponieważ są treningo-holicy a są tacy którzy leją na trening i nic sobie z tego nie robią ... Ale jeśli już mamy mówić jaki mlev/skille na lev to może to wyglądac tak :

Knight 10lev : skille 40/40 mlev 1/2
Knight 20lev : skille 55/55 mlev 4
Knight 30lev+:skille 70/70 mlev5+

Palek 10lev : skille 40/40 mlev5
Palek 20lev : skille 60/40 mlev10+
Palek 30lev : skille 70/40 mlev10-15
Palek 40lev : skille 75/50 mlev 15min.

Sorc/druid 10lev : skille 18/18 mlev15+
Sorc/druid 20lev : skille 19/20 mlev35+
Sorc/druid 30lev : skille 20/22 mlev45+
Sorc/druid 40lev : skille 21/25 mlev50+

Ok... Chyba ten temat można uznać za zamknięty... Teraz kolejny problem czyli : trenowanie

Odrazu mówie że trenowanie sorcem/druidem niema najmniejszego sensu gdyż ci używają jedynie runek...

A więc może najpierw coś o miejscach do trenowania :
Najlepsza według mnie jest Senja... Kręci się tam mało ludzi‚ a minosów jest tyle‚ że nie trzeba czekać nawet sekundy aż kolejny minos sie zrespi...
Potem można spróbować sił w mintwallin ale tutaj radziłbym niebyć AFK... Bo ludzi tutaj czasami jest i dużo i potrafią zlurować coś naprawde mocnego :/
A jeśli te dwa miejsca niepasują można zawsze iść na dwarfy... Albo poprosić zaprzyjaźnionego druta/sorca o monka czy tam ghoula :)
A jeśli chodzi o to JAK trenować to odsyłam na strone : http://www.tibianews.net/training.asp

Noi wkońcu ... Gdzie zbierać kase?
Odpowiedź jest prosta dla sorców i drutów ... runy‚runy‚runy
A palki i knightci? Lootbagi/lootbagi/lootbagi :o

Mam nadzieje‚ że artykuł się spodoba i że zostanie doceniony :)

Miki
October 21st, 2007, 16:20
No to czas sie przyczepić :P
Sorc/druid 8lev-20lev
No cóż... Niemamy zbyt dużego wyboru jak siedzieć jedynie na trollach (polecam te na wschód od Thais albo te na wschód od Carlin) ewentualnie Swamp Trollach koło Venore.
W tym zakresie levelowym niema sensu iść na nic lepszego gdyż sorc/druid na tych levelach niema zbyt dobre sprzętu ani skilli więc roty czy mino to zbyt wielke marnotracstwo runek i mane dzięki której moglibyśmy robić runki - źródło kasy sorca/druida
Nie chce nic mówić na już na 13 lvlu (new wand/rod) można luzem na roty chodzić - nie wspominałeś o miejscach takich jak trolle na edron czy roty na darashi - duży minus.

Sorc/druid 20lev-30lev
No w tym zakresie levelowym otwierają nam się nowe możliwości huntowania bez runek czyli : roty i mino! Roty dają stosunkowo dużo gp za które możemy kupić niezbędne sorcowi/druidowi do życia runki Możemy także robić lootbagi i sprzedawać je później NPC'om za nawet niezłe ceny...
Roty i mino bez szarży w 10 naraz od 15 lvla luzem. Rzecz 2 kopalnie krasnali w kazzo(bez poziomów z guardami :P) czy też ghostland(nie licząc dsów :P) o 20+lvla to pikuś. A Gdzie Tomby? ;<

Sorc/druid 30lev-50lev
Dragi na 50 lvlu gz waste.pl ? Poza tym kto sorcem runkami expi? wand+summony z PACCEM + vis. Nadal nie ma tombów zadnych taktyk jak expić tylko gdzie i cya.

Knight low lvl jest w miare ale to....
Knight 25lev+++
Ewentualnie hellgate (ghoule‚roty‚bh) noi na wyższych levelach tylko i wyłącznie PoH
Owned 25 knight na guardach? waste.pl ? Gdzie Tomby? Zamek elfów koło Venore? Gdzie napisane że od 60-70 można na dragon lair? gdzie forteca orców? gdzie wyspa żółwi ? no comment

Palek 8lev-20lev
Niema zbyt dużego wyboru... Zresztą tak jak w żadnej innej z klas... Jedynie trolle/swamp trolle

Chyba chciałeś napisać palek 8-15 lvl jak nie mniej bo ja swoim palkiem na 9 lvlu miałem 40 dista i tyle mnie na trollach widzieli.

Palek 20lev-40lev
Teraz jak tak udupili palków z tymi GS'ami pozostaje palkom jedynie Hellgate (DS'y‚ ghoule‚BH)‚ Mintwallin tak jak sorce albo dwarfy guardy

Hellgate na 20 lvlu jest zbyt niebezpieczne i są problemy z wyjsciem a guardy to już po 3 godzinach się zaczynają nudzić, brak Tombów, brak żadnych konkretów!

Palek 40lev+++
POH‚POH‚POH i jeszcze raz POH...

O rly? już widze kolesia który idzie na poh a tu jebut i 2 GSY... taki opis to ja Dziękuje! Tomby to podstawa poza tym Dragon lair od 50-60 dragi w ankh poh z uwzglednieniem miejsce gdzie i na jakim lvl nalezy chodzic....

Noi wkońcu ... Gdzie zbierać kase?
Odpowiedź jest prosta dla sorców i drutów ... runy‚runy‚runy

Kto normalny robie runy ? nie jest opłacalne zwykła strata czasu lepiej iść na roty z 2 wandem i zbierać kase + mace wyjdzie szybciej i bardzej interesujaco.

Ogólnie moja ocena wynosi 3+/10 nie ma tu niczego konkretnego - brak sporej ilosci miejsc a przedziały lvlowe są żałosne że tak powiem.

misura
October 21st, 2007, 20:23
Dajmy szansę twórcy tematu. Parę wspólnych poprawek i będzie super.

@Miki, trzeba łagodnie podchodzić do takich rzeczy ;]

Ja daję 5/10 za chęci :P

luk93
October 21st, 2007, 20:36
Wszystko ładnie pięknie, wystarczy pozmieniać trochę rzeczy i będzie dobrze, daje 6/10

Zieniu
October 21st, 2007, 20:42
Knight 25lev+++
Ewentualnie hellgate (ghoule‚roty‚bh) noi na wyższych levelach tylko i wyłącznie PoH

omg jakie guardy nawet ze skilami 100/100 zadaje on duze hity-.-
poradnik mi sie nie podoba duzo bledow... poradnik jak byc noobem tak to sie powinno nazywac... bez urazy ale sie nie postarales

Miki
October 21st, 2007, 21:06
@Miki, trzeba łagodnie podchodzić do takich rzeczy ;]

no moze moja ocena jest nieco ostra ale na pewno obiektywna :P

w8w8w8
October 21st, 2007, 22:32
moze by kazdy dodawal wlasne expowisko ? i taktyki dla danego miejsca ?

Paradias
October 22nd, 2007, 16:08
Szczerze?

misura
October 22nd, 2007, 16:09
Szczerze?

Ale się rozpisałeś :P Prawie tak jak ja teraz :D

Paradias
October 22nd, 2007, 16:09
1.Każdy skiluje jak chce. . .
2.Każdy Expi gdzie chce. . .

misura
October 22nd, 2007, 16:16
Niekoniecznie. Bardziej bym powiedział, że tam, gdzie mu się opłaca... Bo tam gdzie chce to tylko od czasu do czasu :D

Miki Montana
October 22nd, 2007, 16:28
Ja z doświadczenia wiem gdzie powinno się expić knightem(napiszę moje expowiska):
8-10 lvl - Trolle w pobliżu Mostu Dwarfów(Facc)

10-20 lvl - Rotwormy w Venore ,Amazonki w Venore(Facc) , Roty w Liberty (Pacc)

20-30 lvl - Początki Kopalń , Mino Tower (Facc)

30-50 lvl - Dalsze części Kopalń , Elf Fortess , Dark Katedra (Facc) , Zółwie , Początki Piratów na Nargor(Pacc)

50-70 lvl - Dragi w Ank , Dragi na Edron ,Zółwie , Piraty (Pacc) PoH,DragonLair w Venore ,Kopalnie w Kazz

70-90 lvl - Dragi cd. Zółwie , Piraty

90+ lvl - Frost Dragi , Wrl(dla Śmiałych) , DL'e , POH(Cały obszar) , Hydry (z jednym Knightem) , Hero (solo).

Zieniu
October 22nd, 2007, 16:29
:/ jak juz mowilem poradnik dziwnie napisany jak juz o tym wspomnialem jak by byli ochotnicy mogl bym sie skusic napisac poradnik o knightcie

@EDIT jak odgonie sie troche od nauki zaczne poradnik o knightcie mam dylemat bo nie wime gdzie sa monki a w poradniku posowalo by pokazac

misura
October 22nd, 2007, 16:33
:/ jak juz mowilem poradnik dziwnie napisany jak juz o tym wspomnialem jak by byli ochotnicy mogl bym sie skusic napisac poradnik o knightcie

Ja jestem ochotnikiem :P Bo zrobiłem niedawno knighta, i nie wiem gdzie nim expić :P Gdzie trenienić nie trzeba pisać, bo to chyba by ładny kretyn nie wiedział :P

A więc: Give me SPOILER :P

w8w8w8
October 22nd, 2007, 16:38
ja tez bym sie mogl zabrac za knighta albo za palka. ale mi sie nieche. zabralbym sie za rook, ale moj poradnik o rooku jest na Ti**a.o**.pl

misura
October 22nd, 2007, 16:44
ja tez bym sie mogl zabrac za knighta albo za palka. ale mi sie nieche. zabralbym sie za rook, ale moj poradnik o rooku jest na Ti**a.o**.pl

I po co nam twoje zapewnienia, że mógłbyś się zabrać??? Liczą się czyny, nie słowa :P

luk93
October 31st, 2007, 14:07
zamiast tak bez sensu gadać i krytykować to sami coś wrzućcie? jakiś poradnik itp. Mi by sie przydał poradnik dla palla, gdzie expić na danym lvl-u itp... oczywiście z waszych doświadczeń :D

Miki
October 31st, 2007, 19:38
1.Każdy skiluje jak chce. . .
2.Każdy Expi gdzie chce. . .

hm skoro wychodzisz z takiej zasady to po co robisz poradnik?!

Scyzor
November 1st, 2007, 10:44
no coz 4/10 poradnik bylby calkiem good gdyby nie to ze bardzo malo miejsc do expineinia podales i to ze sorc/drut od8 do 20 lvl ma siedziec na trolach wlasnie ze nei odrazu moze isc na roty ruszczka wali na odleglosc to po 1 i jakie waste run chlopie... z kad on wezmie na ter runy:>? i widziales kogos kto z runami na minosy albo roty chodzil?

luk93
November 10th, 2007, 10:17
kasa z runów dla sorca i druida?
sora ale z tym się nie zgodzę, na Tibi 7.6 były opłacalne, a teraz?! to strata czasu... zmień ten poradnik, i włóż to co inni mówią, wykorzystaj to, a nie wysłuchuj krytyk tylko, zrób coś w dobrym kierunku